ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: moc pekne citanie
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 01-07-2004 17:41


Ja som tu, preco:-)?

Inak, my velmi dobre rozumieme Hrubcovym argumentom, aj ked on nerozumie nasim, este pred par rokmi sme asi vsetci boli ako on, eurooptimisti, ktori dufali, ze clenstvo v EU navzdy Slovensko priklincuje k Zapadu a otazku obsahu a rozsahu integracie sme oproti hrozbe vtedajsieho meciarizmu povazovali za podruznu.

Ja si ale myslim, ze casy sa zmenili a dnes ma Slovensko dost sily v sebe, aby diskutovalo aj o obsahu integracie a kam to ma az zajst.

Sme vsak proti tejto konkretnej forme integracie. Tu Marekovi nepomoze ani argumentovanie Hayekom a jeho sympatiami k federalizmu.

Europska ustavna zmluva totiz z EU nerobi federaciu, ako sa myslne domnieva Marek, ale akehosi zbastardeneho mutanta na polceste, kde vobec nie je jasne, ktore kompetencie maju len staty, ktore ma len Brusel a ktore spolu zdielaju Unia a clenske staty a v akom rozsahu to robia.

Ak zmluva bude schvalena a platna, po dvoch rokoch sa ukaze, ze nefunguje ako pri zmluve z Maastrichtu, zmluve z Nice atd.

Euroskeptici nechcu integraciu znicit, je to paradox, ale uniu znicia prave ti, ktori ponad hlavy ludi ziadaju stale silnejsiu integraciu. Europsku integraciu mozu zachranit pred zanikom len euroskeptici.

Inak, velmi ma pobavilo zaradenie fanusikov piercingu k lavici a este aj k euroskeptikom. Ja teda piercing nemam, nikdy by som si ani nic take na seba nedal, ale nic proti piercingu nemam, dokonca viem taku vec ocenit ak je na peknom zenskom tele a na spravnom mieste :-)

Chapem, ze Marekovi vadia euroskeptici, len mi unika ta pointa s piercingom:-)?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group