ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

Je to inak.
autor: Zolo
pridané: 30-06-2004 13:43


Euroskeptici to tiez nemaju celkom premyslene. Ale o kontrakulturu nejde. Skor o historicky vypestovanu bezcielnost a averziu k spolupraci, ktora mnohym smrdi socikom. Pritom najsudrznejsi narod na svete su pravdepodobne amici a hned po nich Japonci.

Treba hladat vyhody vstupu. Nie vsak u Shumana a Adenauera, ale v dnesnych poziadavkach nasich ekonomickych a bezpecnostnych podmienkach.

Iba na pokraj... preco spominat, ze autor je z inej ideologickej bandy, akou je kolektivna ideologia vydavatelov Praveho Spektra? Po druhe preco vysvetlovat autorov postoj politicko diagnostickou frazou "pravicovy eurooptimista". Vsak kazdy vie, ze pravdepodbne ide o autorov vlastny nazor, ledaze by bol zan plateny nejakou zahranicnou spravodajskou sluzbou. To sa vsak nikdy nedozvieme.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group