ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

...
autor: wesley
e-mail: wesley@post.sk
pridané: 29-06-2004 18:51


"Euroskepticizmus možno prirovnať k rôznym novodobým hnutiam antiglobalistov, ekologistov... Týchto ľudí spája potreba referenčnej skupiny, potreba patriť k niečomu, čo ich presahuje a vnútorná radosť z toho, že už konečne objavili „tú pravú vec“, za ktorú, či skôr, proti ktorej sa jednoducho musia zasadiť."

myslim ze toto vynikajuco plati prave pre euronadsencov. mam pocit ze marek hrubco je nejaky euroaparatcik z nejakeho ministerstva a takto vykazuje cinnost. ved mu za to platime, tak nech sa snazi. prsote vie co dnes fici a na com sa da pohodlne prizivovat.

reagovat na vsetky jednotlivosti z dlheho clanku nema vyznam, snad len jedna poznamka. zaraza ma, ze EU sa prezentuje ako dalsie nevyhnutne vyvrcholenie ludskych dejin. preco sa neintegruje USA a CAN alebo juhoamericky kontinent? ti maju k sebe omnoho blizsie ako europske narody. a este k tomu GSM. ten standars akceptovali firmy dobrovolne, lebo to pokladaju za vyhodne. ak by slobodne subjekty uznali dolezitost znormovania bananov tak by to uz davno urobili a nepotrebuju na to uradnikov z bruselu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group