ISSN 1335-8715

23-06-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovensko v geopolitickej pasci

Drvivá väčšina Slovákov vidí svetovú politiku približne takto: sú tu nejaké Spojené štáty, ktoré sú najsilnejšou a najbohatšou krajinou na svete. Takáto kumulácia moci je nebezpečná (navyše tí kovboji sú nám „kulturtrégrom“ nesympatickí), a preto treba silné Rusko, Čínu a predovšetkým Európu, aby vyvážili vplyv jedinej superveľmoci.

Reakcia na príspevok

ku KDH a k euroskeptik.cz
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 29-06-2004 12:05


Vies co, nepopieram, ze aj v KDH je plno exotov a socialistov a exotov-socialistov, ale tiez dufam, ze sa bude profilovat niekam na sposob US republikanov. Koniec koncov je tam aj kopec ludi, ktori za takyto vyvoj su a vedeli by si taketo smerovanie predstavit.

Ze by skoncila ako KDU-CSL, tak to dufam nie. Netreba zabudat, ze na Slovensku nie je velka obcianska pravicova strana ako v CR. Ta pravica sa tu da budovat asi len na krestanskych principoch a to bud nieco na sposob nemastnej neslanej CDU (resp. u nas SDKU) alebo tych americkych republikanov.

Myslim, ze KDH bude nieco na sposob republikanov.

Inak, prezrad, Jiri, nejako vam ten euroskeptik.cz v poslednej dobe zaspal. Ako pravidelny navstevnik vasej stranky by som privital vyssiu frekvenciu nasadzovania clankov. Zvlast teraz, ked sa diskutuje o euroustave by sme vsetci mali zabrat a vysvetlovat o sto sesto. Co povies?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group