ISSN 1335-8715

23-06-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovensko v geopolitickej pasci

Drvivá väčšina Slovákov vidí svetovú politiku približne takto: sú tu nejaké Spojené štáty, ktoré sú najsilnejšou a najbohatšou krajinou na svete. Takáto kumulácia moci je nebezpečná (navyše tí kovboji sú nám „kulturtrégrom“ nesympatickí), a preto treba silné Rusko, Čínu a predovšetkým Európu, aby vyvážili vplyv jedinej superveľmoci.

Reakcia na príspevok

RE: nehovorim o amerikanizacii
autor: Dewey
pridané: 24-06-2004 14:22


"Ze tvrdi, ze pravny system ma chranit obete trestnych cinov"
Chapal by som, keby chcel chranit potencialne obete este nespachanych cinov, ale dat tymto obetiam dostatocny pocit zadostucinenia, ale predchadzat dosledkom sa uz stali, to je trochu sci-fi, nie?

Paci sa mi, socialnoinziniersky experiment = EU, kde su pravidla aspon nejakym sposobom podriadene verejnosti(ludu ak chceme), kde sa mozeme bavit, aj ked nie vyhrad o demokracii. Ale super aleternativa, ktoru ponukas(ktora nebola nikdy vyskusana, ako sam uvadzas), ktora je ponukana ako spasitelske riesenie z hora,
ktore ma vymanit ekonomicke procesy a teda aj ich dosledky z pod politickej kontroly, postavit ich mimo demokraticky dosah ovladanych, to uz stelesnenie socialneho inzinierstva nie je. Opak je pravdou.
A keby nemali konzervativny euroskeptici stiahnute zadky, ze cirkev bude postavena mimo dosahu na moc, asi by sa pokusali tento technokraticky projekt presadit demokratickymi mechanizmami.
A este sa mi paci to klananie sa USA, co je federativny model, kde boj o tento model, tak podobny tomu sucastnemu, prebehol 200 rokov dozadu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group