ISSN 1335-8715

25-03-2006   Ján Gonda   EUtópia   verzia pre tlač

Fond pre vyváženie negatívnych vplyvov Európskej únie?

Európska únia a jej lobistické štruktúry opäť zabodovali v hitparáde európskeho populistického protekcionizmu aj napriek varovným slovám rakúskeho ministra financií Grassera. Komisár Špidla začal volať po odškodnení obetí globalizácie a odborárskemu oku lahodiaca prosba bola rýchlo vyslyšaná. Fond, ktorý má vyvažovať „negatívne vplyvy globalizácie“, sa na vlnách europopulizmu nesie pod altruistickým názvom „Fond pre obete globalizácie“.

Reakcia na príspevok

RE: Podporovanie neschopných
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 27-03-2006 9:56


Ja som za EU, ale niektoré veci sa mi v EU jednoducho nepáčia. A hlavne protekcionizmus bohatých štátov - hlavne Francúzka a Nemecka. Celý ten fond je o tom aby sa prerozdeľovali peniaze všetkých (i nás) postihnutých globalizáciu (teda tých čo sa nevedia prispôsobiť).
Už niečo také bolo. Vo východnom nemecku utopili Nemci miliardy mariek - riešenie následkov zjednotenia Nemecka. A výsledok - nula bodov. To si však Nemci vyhadzovali do vzduchu svoje peniaze, teraz však chcú i naše. Tebe to je snáď jedno? Fakt si myslíš, že si neporadia bez našej pomoci - ak sa im bude trochu chceť?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group