ISSN 1335-8715

25-03-2006   Ján Gonda   EUtópia   verzia pre tlač

Fond pre vyváženie negatívnych vplyvov Európskej únie?

Európska únia a jej lobistické štruktúry opäť zabodovali v hitparáde európskeho populistického protekcionizmu aj napriek varovným slovám rakúskeho ministra financií Grassera. Komisár Špidla začal volať po odškodnení obetí globalizácie a odborárskemu oku lahodiaca prosba bola rýchlo vyslyšaná. Fond, ktorý má vyvažovať „negatívne vplyvy globalizácie“, sa na vlnách europopulizmu nesie pod altruistickým názvom „Fond pre obete globalizácie“.

Reakcia na príspevok

RE: Ja s clami suhlasim
autor: Lahvac
e-mail: lahvacovmail@yahoo.com
pridané: 26-03-2006 14:59


Strialenie rolnikov je dosledkom nasilneho vyvlastnovania kapitalu. Ak nevidis rozdiel medzi zaplatenim trojnasobku ceny, za ktoru sa poda bezne predava alebo vymenu za rovnaku podu trochu vedla a naklusanim vojenskej jednotky, ktora ti odkaze, ze mas 5 minut aby si vypadol zo svojej pody, inak si mrtvy muz, tak tvoju ideologicku zaslepenost mozem len lutovat. Cina nie je ziaden autoritativny rezim ale otvorena diktatura bolsevikov, ktori sa len dohodli s cudzimi kapitalistami za ucelom vlastneho zbohatnutia ako Napoleon v zvieracej farme...Cinania povacsine nemaju moznost vyuzivat vyhody kapitalizmu.

Co je v EU je normalny kapitalizmus, velmi blizky tomu americkemu alebo japonskemu. Rozdiely su fakt iba v detajloch, ktore par ideologov a mladych nahnevanych muzov bezdovodne zvyraznuje. Cinsky system ma, okrem miest, kde dochadza k prerozdelovaniu bohatstva vytvoreneho otrockou pracou v tovarnach, plantazach a baniach blizsie k otrokarstvu ako ku kapitalizmu. To vsetko pod maskou komunizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group