ISSN 1335-8715

25-03-2006   Ján Gonda   EUtópia   verzia pre tlač

Fond pre vyváženie negatívnych vplyvov Európskej únie?

Európska únia a jej lobistické štruktúry opäť zabodovali v hitparáde európskeho populistického protekcionizmu aj napriek varovným slovám rakúskeho ministra financií Grassera. Komisár Špidla začal volať po odškodnení obetí globalizácie a odborárskemu oku lahodiaca prosba bola rýchlo vyslyšaná. Fond, ktorý má vyvažovať „negatívne vplyvy globalizácie“, sa na vlnách europopulizmu nesie pod altruistickým názvom „Fond pre obete globalizácie“.

Reakcia na príspevok

RE: Ja s clami suhlasim
autor: Lahvac
e-mail: lahvacovmail@yahoo.com
pridané: 26-03-2006 13:16


Porovnavas rozsahovo neporovnatelne veci. Vsade je mozne vyvlastit vo verejnom zaujme, ja nakoniec proti takejto moznosti nic nemam ale je to proces, ktory je relativne dlhy, drahy a administrativne narocny. V Cine vyvlastnuju vojenske a polovojenske jednotky vyhrazanim sa nasilim, casto aj jeho pouzitim. Kazdy rok takto v Cine postrielaju stovky rolnikov.

A nemyslim, ze ma na Slovensku, ked sa rozhodnem skoncit uzamestnavatela nazenu policajti obuskami do autobusov aby som sa vratil makat. Pripadne mi este zabasnu cast rodiny, ako sa to v Cine od nastupu tzv. reformistov stalo uz zvykom.

Takze tak...to co je v Cine nema s kapitalizmom nic spolocne a Zapad taketo nechutnosti musi odmietnut ak si chce zachovat svoju tvar. Tak ako slusny stat neobchoduje s otrokarmi, nemal by ani s Cinou. Na tom nie je nic nekapitalisticke.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group