ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Lojalita vs. loajalita
autor: Michal Poništ
e-mail: michal.mp@centrum.cz
pridané: 25-03-2006 13:44


O tom by sa dalo polemizovať. Práve píšem diplomový projekt a treba mi tam toto slovo použiť. V slovníku cudzích slov od Márie Piťovej som našiel len lojalitu. Takisto MS Word vám uzná len lojalitu ako slovenský výraz (na tento program sa ale samozrejme nedá vždy odvolávať). Ale loajalita mi osobne znie lepšie. Ako píše jednokto, znie to menej ako niečo, čo je odvodené od loja... Ale napokon, zadajte si do Googla a uvidíte. Možte to potom rozhodnúť napr. podľa počtu nájdených stránok pre loj... alebo loaj...
Ja to ale potrebujem vedieť naisto, tak sa zatiaľ spoľahnem na lojalitu. Ak by ste mi môj omyl chceli vyvrátiť, napíšte prosím.
Ďakujem!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group