ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: tak trochu podvod
autor: Peter Friso
pridané: 18-03-2006 19:36


Super Brano. Myslim, ze diskuovat s libertarianmi a inymi liberalnymi odvarmi nema prilis velku cenu. ESte horsie su vsak niektore velmi podivne Krivosikove slova> najprv napise clanok plny nezmyslov a ked potom zisti, ze su to hluposti, prejde k tvrdeniam ako VY a FRISO nerozumiete ekonomike. Skoda, ze MY sme hovorili o socialnej nauke Cirkvi, ktoru tu vsemozne pravidelne prekruca on a neviedli sme vobec ekonomicku debatu... cize my o socialnej nauke Cirkvi a Krivosik o svojej modle, evidentne nie diskurz o tom istom, hoci aj sa Krivosik naprv tvaril, ze hovorime o tom istom, cize svindloval.

Neiem, ktore encykliky Lukas cital - nehovoriac o dost brutalnom zavadzani pri starsich teologickych naukach - ale odporucil by som mu napr. Pacem in terris. Mozno si potom najde iny vhodny libertariansky rodokmen.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group