ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Na slovo, pán šéfredaktor !
autor: D
pridané: 09-03-2006 12:55


Ano, som "magor", ale azda len v tom, ze som si doteraz myslel, ze sa s Tebou da diskutovat. Ale tam kde stracas argumenty, len vsuvas slova ako magor,idiot,demagog,loz,netestovatelna hypoteza,nelogicke,iracionalne atd.
Nie jgalt, problem je v tom, ze ty nevies diskutovat resp. nesnazis sa tu diskutovat, ale len si hladkat ego a vo svojej neomylnosti budes hovorit o omyloch u druhych tam, kde nie su a hladat sposob ako im podrazit nohy. Rad sa necham presvedcit o svojom omyle(ako neraz tu na fore), ale rozhodne to nebude to, ked niekto pri hodnoteni spolocenskeho systemu ho redukuje na "zakladny" "system vyrokov", ktore nezaspecifikoval s vysledkom, ze jedine ten jeho system je logicky konzistetny a ostatne nutne obsahuju vnutorny rozpor(lebo to bolo povodne tvrdenie), neskor si to preniesol do roviny, ze si vzajomne "systemy" nutne odporuju.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group