ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: katolik komunista ?
autor: jgalt
pridané: 08-03-2006 16:56


Mnoho libertarianov vidi zmysel v minimalnom state. Ja napriklad tiez. Akurat iny zmysel ako ty. Vidim to ako menej zle riesenie ako vsetky v realite existujuce. Cize by to urcite bol pokrok. A riesenie bez statu povazujem za jedine naozaj bezrozporne racionalne riesenie, pretoze zatial vsetky ostatne sa ukazuju ako bud rozporuplne alebo obycajne netestovatelne hypotezy - dogmy. Cize nie preto, lebo si myslim, ze bez statu by to vyzeralo lepsie. Ja take hypotezy nevyhlasujem. To robis zasadne ty. Bez inicializacie nasilia (cize aj statneho) je default riesenie, pretoze nevieme dokazat opak. A preto to, co ustavicne opakujes, je demagogicke klamstvo.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group