ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: katolik komunista ?
autor: D
pridané: 07-03-2006 22:42


Katolici, komunisti, ide o vymedzenie. Pretoze v hentom kontexte to vyznieva, ako by revolucionar s flintou v ruke bol tym istym, ako kazdy clovek, ktory nachadza uspokojenie vo viere, hoci aj opierajuc sa o katolicku vierouku. Alebo vedecky kaviarensky komunista je tym istym, ako terorista z Ira?
Budeme hovorit aj o ateikoch a bolsevistoch?
Nechapem, na co su, okrem nezmyselneho utoku na niekoho emocie, take prirovnania dobre.

O tom, ak si to niekto dobrovolne vyberie snad nemusime dikutovat, nikde som to neotvaral.
A nielen mafie maju prsty v nutenej prostitucii, kolko z tych pocernych zeniciek pri slovnafte ma od 14-18 a "poslala" ich tam rodina? Na tom, ze nasilna prostitucia je nepripustna sa azda vsetci zhodneme, len je otazne, ake zavery z toho urobime.
V pripade konzervativcov, liberalov, socdemakov, zelenych, modrych, zltych a ja neviem akych, je to jasne. Dava to pre nich zmysel pre pravny system, ktory podobne konanie tresta. Ale v pripade (tunajsich) libertarianov okrem moralneho apelu je jasne akurat to, ze nezdielaju nazor na "zmysluplnost" takejto legislativy a statu, vlady neosobnej autority zakona v demokratickom kontexte, vobec.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group