ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: katolik komunista ?
autor: D
pridané: 06-03-2006 20:36


..alebo drog, alebo tyranie deti, detska pornografia, nepostihovanie nutenej prostitucie(ved kto by ju postihoval, ti co na nej zarabaju?), volny predaj zbrani alebo vo vseobecnosti zrusenie monopolu nasilia a rozviazanie ruky sukromnemu nasiliu a bezpraviu.
Inak minule pani Zaborska v mediach prezradila, ze najvacsim zdrojom prijmov mafii nie su ani drogy, ani zbrane, ale nutena prostitucia, napriek tomu, ze vo vacsine krajin europy a nemoslimskej azie, ak nie je legalna, tak nie je postihovana. Ako si tento paradox vysvetluju pani libertariani?
Ja tak, ze sa dopyt nedari uspokojit, ze je malo ludi, ktori su ochotni sa dat dobrovolne na drahu protitutok a prostitutov a na tomto fakte stoja zisky mafii. Ze aj tam, kde je dobrovolnost, casto sa tito ludia stavaju zajatcami mafii. Ale mozno to ma zase nejake vysvetlenie v state.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group