ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Na slovo, pán šéfredaktor !
autor: jgalt
pridané: 06-03-2006 14:46


Hovoril som o tom, cim je vymedzene pravo na majetok a odvolavat sa na akykolvek logicky spravny koncept aj dnes je naprosto v poriadku a naopak odvolavat sa na rozporuplny "demkraticky" koncept v poriadku nie je.

Kde som prosim ta napisal, ze je rozpor medzi konzistentnostou a rovnopravnostou? Ja prave naopak tvrdim, ze ten system musi byt rovnopravny a samozrejme aj konzistentny, lebo som nikdy nepocital s tym, ze by mohol niekto navrhovat nekonzistentny system. Cize kazde pravo ma byt rovnake pre kazdeho a musi byt konzistentne (neporusujuce) s inymi pravam.

""Ak niekto ostane v svoje rodnej krajine, kde aj ty zijes, tak mu tu demokraciu chces jednoznacne nanucovat. Akym pravom? Opat problemy s logikou?"
Akym pravom mi on(ci Ty) chce branit a spolu so mnou aj dalsim zastupom ludi, aby v ramci nejakej komunity, do ktorej sa mozes narodit aj Ty alebo aj narodneho statu boli vztahy organizovane demokraticky?"

Tak a dalej zase nema zmysel ist, lebo toto je opat kolosalny nezmysel. Ako ti on brani? Tak ze ta chce ignorovat a byt ignorovany? Tak ze daoslova nic realne proti tebe nerobi? Ty si neuvedomujes, co za nezmysel si opat napisal? Naopak ty aj s tebe podobnymi chces predsa jemu nasilim nanutit svoju demokraciu realnymi skutkami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group