ISSN 1335-8715

01-06-2004   Ján Dinga   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelanie nie je pre verejné blaho

Na Slovensku sa pomaly stáva realitou to, o čom sa doteraz len hovorilo - spoplatnenie vysokoškolského štúdia. Ľavica sa usiluje postaviť problém tak, že dnes máme funkčné školstvo zadarmo a z ničoho nič bude spoplatnené. Ich dedukciou, ktorá vychádza z tohto mylného predpokladu, je, že mnoho študentov prestane študovať z dôvodu, že na to nebudú mať peniaze.

Reakcia na príspevok

RE: poplatky
autor: Filip Glasa
pridané: 02-06-2004 16:46


nezlucuje sa to s konzervativnym postojom ministra, a uz vobec to nie je realne priechodne.Samozrejme ze spoplatnenie bez znizenia dani je len dalsie prispevok obcana.Lenze ak to dava obcan, tak si to aj moze a chce kontrolovat,kdezto statne prachy su len statne.Okrem toho ak si priplacas este naviac k statnym, znamena to len tolko ze sklostvo ma viac penazi, ale nie na ukor buducich dani(zadlzovanie), nie zo statneho rozpoctu.Ako to ma byt napr. so statnym prispevkom na sukromne skoly(rovnake podmienky?) neviem.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group