ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Virtuálna realita
autor: tomas
pridané: 06-03-2006 11:51


100% suhlas, najma to s tou diagnozou, tiez som Frisovi odporucal liecenie. S ludmi, ktori otvorene obhajuju a propaguju fyzicke nasilie a likvidovanie im nepohodlnych osob a ktori glorifikuju institucie, ktore toto uskutocnovali (inkvizicia), nie je o com diskutovat. Len mala oprava k tvrdeniu, ze v skanzene (alias Vatikan), chyba "svata" inkvizicia. Nechyba, vola sa to myslim Kongregacia pre nauku viery a donedavna jej sefoval Ratzinger. Jej sucasnu cinnost vyborne opisal Hans Kung v knihe Katolicka cirkev, strucne dejiny. Styl jednania sa nezmenil, len jej pravomoc z fyzickeho likvidovania ludia sa obmedzila na exkomunikacie a ine podobne "bohumile" cinnosti.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group