ISSN 1335-8715

01-06-2004   Ján Dinga   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelanie nie je pre verejné blaho

Na Slovensku sa pomaly stáva realitou to, o čom sa doteraz len hovorilo - spoplatnenie vysokoškolského štúdia. Ľavica sa usiluje postaviť problém tak, že dnes máme funkčné školstvo zadarmo a z ničoho nič bude spoplatnené. Ich dedukciou, ktorá vychádza z tohto mylného predpokladu, je, že mnoho študentov prestane študovať z dôvodu, že na to nebudú mať peniaze.

Reakcia na príspevok

poplatky
autor: wesley
e-mail: wesley@post.sk
pridané: 02-06-2004 16:30


spoplatnenie VS studia na Slovensku sa moze zdat poctivym pravicovym riesenim iba na prvy pohlad. nech mi niekto ukaze, ktorej statnej institucii pozdvihlo kvalitu nalievanie dodatocnych penazi? ak sa zacne platit za studium na sucanych VS, tak tie prachy skoncia vo vykachlickovanych zachodoch, novych pocitacoch na dekanate a BMW pre rektora. nehladiac na to, ze cely princip socialnych stipendii pre chudobnych spociva v tom, ze studenti z bohatsich rodin sa budu skladat chudakom na studia. ale co ine mozme ocakavat z hlav ministerskych uradnikov? len dalsie zdieranie tych, ktori maju tu smolu, ze maju peniaze. cudujem sa pravicovo orientovanym ludom, ze su ochotni podporovat dalsie zdanenie vo forme poplatkov za vysokoskolske studium. jedine rozumne riesenie je sprivatizovat vsetky skoly, kompletne zrusit skolsku legislativu, zrusit MS SR a zrusit povinnu skolsku dochadzku.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group