ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: katolici vs trh?
autor: D
pridané: 06-03-2006 1:29


Je to mozne, i ked musim priznat, ze so - socialnym - pragmatizmom som sa nestretol a ani panom Belfourom(krstne meno? hladal som na internete a nic som neobjavil) Poznam (americky) pragmatizmus - Peirce, James, Dewey, Royce, Rorty.
Ale u kazdeho som nasiel nieco, co mi robilo problem ale nerobilo vo vztahu ku vyhradam, ktore sa branili prijat.(napr. tak Peirce ako i James sa branili vycitke, ze za pravdu potom moze byt oznacene hocico a ohladom "zhody s realitou" to neiterpretovali tak jednoducho resp. mozno zjednodusene, ako ja) S Rortym mam zial problem, pretoze nemam dostatocne zazemie na uplne preniknutie do vsetkych aspektov jeho filozofie. Hlasim sa samozrejme k pragmatizmu, ale neviem Ti povedat, ci by pragmatik nekrutil nad mojimi uvahami hlavou tak ako kedysi Peirce nad Jamesom ;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group