ISSN 1335-8715

01-06-2004   Ján Dinga   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelanie nie je pre verejné blaho

Na Slovensku sa pomaly stáva realitou to, o čom sa doteraz len hovorilo - spoplatnenie vysokoškolského štúdia. Ľavica sa usiluje postaviť problém tak, že dnes máme funkčné školstvo zadarmo a z ničoho nič bude spoplatnené. Ich dedukciou, ktorá vychádza z tohto mylného predpokladu, je, že mnoho študentov prestane študovať z dôvodu, že na to nebudú mať peniaze.

Reakcia na príspevok

Diskusia o nicom.
autor: Zolo
pridané: 02-06-2004 15:39


Chalani,

Smith, Keynes ci Johnson nam do vacku nepridaju. Ani ich oponenti, suputnici, paralelni myslitelia a ini darmozraci. Ak chceme nieco dosiahnut, musime vychadzat od nasich zaujmov. Tie zaujmy musia byt definovane na zaklade zdraveho sedliackeho rozumu, menitelne podla situacie a kontrolovatelne z hladiska ich pokroku.

My nie sme advokatmi zastaralych ideologii, ale plnopravni tvorcovia nasej pritomnosti. Serme na roznych ideologov, ci uz lavicovych ci pravicovych. Skusme nieco noveho - zdravy sedliacky rozum. Tak to robia aj v USA. Ideologiu ponukaju na export inym. Vedia preco.

Aj co sa tyka vzdelania. Vzdelavaju seba a nas oblbuju. Nedajme sa. Inak sa to odrazi na nasich podvyzivenych penazenkach. A o to v prvom rade ide. Aj v druhom...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group