ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: katolici vs trh?
autor: clivia
pridané: 05-03-2006 17:30


Ak bola pravda to, co vedci objavili v r.1982, tak to co platilo do r. 1982 bol omyl. Ta pravda tu bola aj pred rokom 1982, len my sme ju nepoznali.

K tvojmu poslednemu odseku:
Pre cloveka, ktory nachadza potesenie v ublizovani inych nie je predsa pravda podstatna. Zato, ze on niecomu veri, to je jeho viera ale jeho viera nemusi byt pravdou. V spolocnosti, kde taketo citenie prevladne sa menejcennost stava zdielanou pravdou, objektivnou vecou, faktom. To nie je zdielana pravda, to je zdielana loz.

V risi myslienky niet nic mravnejsie ako pravda. A tam, kde ju clovek nema s urcitostou niet nic mravnejsie ako hladanie...
J.M.Goyau


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group