ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Na slovo, pán šéfredaktor !
autor: jgalt
pridané: 05-03-2006 0:42


Kladies prekazky napr. ludskemu pravu na majetok. Preto ty musis dokazoavat. A svojim nastojenim na netestovatelnej hypoteze o vzniku bezpravia a tyranie bez nanucovania demokracie dokazujes, ze naozaj nevies co je to testovatelna hypoteza.

Logicky spravny system musi byt konzistentny system. Nerozumies co su to rovne prava pre vsetkych, ak tvrdis, ze mozes nanutit demokraciu kazdemu.

Obrana spociva v niecom uplne inom. Ale to suvisi s rovnostou prav, ktorej nerozumies, tak nemozes rozumiet ani obrane a placas tu taketo slabomyselne nezmysly.

Logika je iba jedna - ta ktora funguje, a o ktorej ty zjavne nemas najmensej potuchy. Kludne si nazyvaj hlupost filozofickym pragmatizmom. Tvojemu nekoherentnemu blabolu o metaforach sa naozaj neda rozumiet a Hoppeho ani Rothbarda by som u teba nikdy nehladal, to nemaj strach.

Este si sa zabudol ohradit proti tomu , ze nevies co je dokaz. Predpokladam, ze na to uz nemas odvahu, po tej trapnej blamazi, co si predviedol.:-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group