ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: tak trochu podvod
autor: D
pridané: 04-03-2006 23:36


Necitim ziadnu prislusnost k lavici(v dnesnom chapani) a Ty to dobre vies.
Mosty treba budovat medzi vsetkymi.
Deklarovana snaha budovat mosty spociva na burani tych existujucich, ktore celkom prirodzene existuju, hoci sa obcas stane, ze sa na nich dvaja zrazia celom?
Ty chces zburat vsetky tieto mosty a postavit svoj, ktory bude niest Tvoje meno, ale nebude spajat dve strany rieky, len sa v polovici rieky stoci spat na povodny breh?

Vnasas nenavist tam, kde by sa mal hladat dialog, budujes umelo pocit ohrozenia tam, kde by sa malo hladat vzajomne pochopenie, vyclenujes ludi na zaklade pochybnych kriterii tam, kde by mali dostat sancu vcelnit(naco inak tie nekonecne nalepky) sa a kritizujuc podvonika, u ktoreho nevies ako podvadzal, platis tou istou falosnou mincou, len otocenou znakom na hor.(Marx & co vs. Rothbard & co)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group