ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

propaganda?
autor: tamten
pridané: 04-03-2006 22:25


Lukas,
nechcem ta prilis urazit, no pred vylevom invektiv typu "propaganda protestanta Webera" by som ti odporucil si najprv overit, aky bol v skutocnosti svetonazor tohto vedca z prot. rodiny a aky bol jeho pristup k vedeckemu badaniu.
Nemam v umysle teraz polemizovat o spravnosti jeho teorii, ale odporucam ti, aby si si o istych veciach zistil viac, nez o nich zacnes pisat. (Mam pochybnost, ci si vobec jeho Protestantsku etiku precital.)
Povrchnostou a invektivami sa k pravde clovek velmi nepriblizi. A praviciarom a ekon. liberalne zmyslajucim (ku ktorym sa osobne radim tiez) moze narobit len hanbu, ak sa uprimne hladanie objektivnej pravdy nahradi fuserstvom a emocionalnymi vylevmi.
S pozdravom,
tamten


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group