ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Weber a kapitalizmus
autor: D
pridané: 03-03-2006 20:06


Preco smiesny, po rokoch nepriatelskeho tazenia sudruhov proti akejkolvek viere a "kapitalizmu" budovaneho z hora prave sudruhmi mi to ako spochybnenie Weberovych zaverov nepride. Jasne, nemohol vidiet tak daleko dopredu ale podla toho, co vtedy mohol pozorovat bol zaver pochopitelny. Cinania fungovali na komunitnom hospodarstve dlhe storocia a az komunizmus, slepa industralizacia to rozbili. Bola tam pomerne vela miera rovnosti aj napriek urcitemu stupnu delby prace. Trochu idealizovane to pripominalo situaciu v statoch vo Washingtonovych casoch. Myslim, ze by sa to ubralo smerom ku kapitalizmu, pravda za podmienky, ze by tam vznikla demokraticka vlada a nie cervena diktatura.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group