ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: tak trochu podvod
autor: B.Michalka
pridané: 03-03-2006 18:09


Madam (alebo pane?),
je toto reakcia na môj príspevok, alebo ste chceli reagovať na niekoho iného a len ste si pomýlili tlačítko na klávesnici?
Ak platí prvá varianta, tak si prosím prečítajte to čo som napísal ešte raz. V prípade, že Vám to pôsobí obtiaže zhrniem to všetko ešte raz:
1. Nowaka som spominal v suvislosti s Alejandrom A. Chafuenom a nie J.P. II. Kde ste zobrali tú inšpiráciu J.P. II Nowakom v mojom príspevku to mi ostáva záhadou.
2.Pán Krivošík spomínal v súvislosti s knihou M. Štefunka inšpiráciu J.P.II rakúskou ekonomickou školou, čo popiera sám M. Štefunko v článku z ktorého som citoval a naopak obviňuje encykliku C.A. J.P.II z potencionálneho totalitarizmu. Ak v tomto nevidíte ropor medzi tvrdeniami p. Krivošíka a názormi M. Štefunka, ktorého sa rozhodol zpropagovať, tak Vám gratulujem k podobnému bystrozraku ako má aj on.
3. Nowak nie je príslušníkom rakúskej ekonomickej školy a preto nie o ňom bola reč, keď sa hovorilo o inšpirácii J.P.II. Ak toto spôsobilo Váš omyl, tak si doštudujte patričnú literatúru a hneď bude svet o trošku prehľadnejší.
4.Ak si dáte tú prácu a budete sa dlhšie zaoberť scholastickou filozofiou, tak pochopíte, že nielen pán Krivošík a pán Štefunko si tak trošku cucajú z prsta, ale aj A.A. Chafuen. Ale to je v dnešnej demo-liberálnej spoločnosti, kde sa zbožné želania majiteľov doktrinárskych utópii (v tomto prípade ekonomických)stávajú v ich mysliach okamžite realitou, normálne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group