ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: schumpeter
autor: Lukas Krivosik
pridané: 03-03-2006 17:29


Laborec, ja by som urcite nic take neinicoval. Najma nie dnes! Urcite by som napr. nebol zato, aby niekto spachal atentat na Fica, aj ked si myslim, ze Slovensko aj kazdeho z nas ten chlap poskodi. A keby to niekto urobil, odsudil by som to.

Kazdopadne, spatne by som urcite neodsudzoval to Taliansko a zvlast nie tu na verejnom fore, pred socanmi. To si mozme povedat v ramci rodiny, ci bolo vsetko co napr. Pinochet urobil, koser.

Ale posud sam, teraz po bitke, ked si uz vsetci mozeme dovolit byt generalmi: co by sa stalo, keby Taliansko a Francuzsko dostali v 1946 do ruk komunisti?! Neviedlo by to k daleko vacsiemu krviprelievaniu??? Neznamenalo by ziskanie tychto krajin Stalinom, ze by vlastne ZSSR ziskal celu Europu???

Zivot prinasa tazke moralne dilemy, ktore nie je jednoduche rozhodnut.

Na jednej strane mas politicke vrazdy komunistov, na strane druhej stratu Europy a z toho vyplyvajucu moznost milionovych strat na zivotoch. Co by si si vybral? Zvlast posudzovane s dnesnymi nasimi vedomostami, ked vieme, co to znamenalo byt komunistickou krajinou...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group