ISSN 1335-8715

01-06-2004   Ján Dinga   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelanie nie je pre verejné blaho

Na Slovensku sa pomaly stáva realitou to, o čom sa doteraz len hovorilo - spoplatnenie vysokoškolského štúdia. Ľavica sa usiluje postaviť problém tak, že dnes máme funkčné školstvo zadarmo a z ničoho nič bude spoplatnené. Ich dedukciou, ktorá vychádza z tohto mylného predpokladu, je, že mnoho študentov prestane študovať z dôvodu, že na to nebudú mať peniaze.

Reakcia na príspevok

diskusia o Deweym
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 02-06-2004 10:44


V tej hadke, co mate na fore k inemu clanku by som chcel pokracovat tu, to druhe forum je totiz uz malo prehladne.

Dewey, ty len neustale kritizujes kapitalizmus a pravicu, ale chcel by som pocut tvoj zasadny nazor, ako by mal svet vyzerat, chcel by som vediet, keby si bol v exekutive, ake konkretne kroky by si urobil, aby si svet "spravil lepsim".

Neustale tvrdis, ze my nevieme, ake mas skutocne nazory a o co ti skutocne ide a preto nam tu prosim ta vyloz aka je tvoja pozitivna vizia.

Zatial totiz len z vysokej intelektualnej urovne vsetko kritizujes.

P. S.: A netvrd, ze rozdelenie na lavicovych a klasickych liberalov je scestne, toto rozdelenie mam aj v skriptach a ty si asi jediny, kto ho spochybnuje.

P. S.2: John Dewey sa samozrejme neoznacoval za lavicoveho liberala. On sa pokusal sprivatizovat si dane pomenovanie a pokial ide o Ameriku, tam sa mu to podarilo a klasicki liberali su v podstate oznacovani ako konzervativci.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group