ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Par veci
autor: Peter Friso
pridané: 03-03-2006 10:05


Nie, myslim, ze moje tvrdenie nebolo o vzajomnom prepajani /ale o.k., musim mierne zo svojho stanoviska predsa ustupit asi v tom smere, ze Cirkev zvacsa nemohla zvlast na regionalnej urovni ist proti svetskej moci/ ale o v tom, ze bol nutny urcity materialny zaklad pre vykon uloh, ktore Cirkev mala. K tomu pomerne sirokemu diapazonu interpretacii sa mi je tazko vyjadrit, lebo uz na zaciatku prvej polovice 1.storocia tu mame prve rozhodnutie v tejto veci, ale je asi zrejme ze uplnu jednotu vierouky nemozes zabezpecit bez nejakej centralizacie a aj urciteho casu.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group