ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Na slovo, pán šéfredaktor !
autor: Peter Friso
pridané: 03-03-2006 9:41


"Preco by som mal chciet tvorit vladu?"
Mas pravdu, to som nechcel napisat, mal som namysli ako Ti pomoze veda pri skumani toho aka forma vlady je najlepsia. Peto, co to znamena "uplne podriadovat", mas taky dojem, ze kral chodi po krajine a skusa comu vsetkemu sa ludia podriadia?

"To je hlboke nepochopenie libertarianizmu. Libertarianizmus tvrdi... ?" Libertarianizmus je veda?

"Jakze nie. Inkvizicia tvrdila, ze kopernikov system je v rozpore s Bibliou, Galileo ze nie je." Mas prepis toho vysetrovania?

"Kto dal inkvizicii pravo nieco take chciet? Nikto nema pravo pozadovat druhych odvolat svoje tvrdenia..." To je len tvoj nazor, nie moj, nie Galileov! Kedze od Teba to nikto neziada tvoja otazka je velmi neliberalna.

"Toto bola len mensia cast problemu. Okrem toho perlicka na zamyslenie: inkvizicia snad vedecke dokazy na podporu svojho nazoru mala?" Ano, inkvizicia vychadzala z argumentov vedy tej doby, kedze ju tvorili velmi vzdelani muzi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group