ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 03-03-2006 3:17


Nezmysel. Nemozu sa stat iniciatormi zla, ak autohavariu nesposobili.

Kedy som povedal, ze mozes vynucovat "lasku mecom"? Vsak ja to prave kritizujem ako iracionalny nezmysel. Ja tvrdim, ze proti zlu sa mozes iba branit, nemozes sam inicializovat nasilie - zlo proti niekomu, kto neinicializoval nasilie - zlo. Ten, kto nepomoze, predsa sam ziadne zlo nesposobil. Autohavariu sposobil niekto iny.

Ja samozrejme neschvalujem nepomahanie pri autonehodach, ale to je nieco uplne ine ako schvalovat trestanie za to. Mne osobne dokonca nevadi ani to, ak v takych kritickych situaciach to zakon aj tresta, pretoze ja by som pomohol dobrovolne a ten zakon ma nemoze ohrozit, ale nemozem tu myslienku povazovat za racionalnu lebo racionalna ani eticka jednoducho nie je.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group