ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 02-03-2006 22:43


Ved povodne si hovoril o prevencii nekonania dobra. To predsa este nie je zlo.

Ja si nemyslim, ze kazdy je povinny konat dobro. Ak nekona zlo, tak nie je povinny absolutne nic. Zamedzit zlu je podstatne dolezitejsie ako sa snazit robit dobro. Ale ani zamedzovat zlu zapricinenom niekym inym nie je povinnost. Je to uslachtily cin, ale nie povinnost, inak by som ta mal pravo nasilim prinutit napravovat kazde zlo na svete.

No predsa na vynucovanie "dobra" nasilim. Vsak o tom sme hovorili a nie o zlocincoch. Ty predsa chces vynucovat dobro od tyvh, ktori ziadne zlo nesposobili akurat nepomahaju. Zlocinci su jasni, tych treba potrestat, ale ti ktori nepomahaju nie su zlo-cinci, doslova nic ne-cinia, takze ani zlo. Preto je tvoja snaha ich nutit konat dobro nieco ako sirenie lasky k bliznemu mecom, cize nasilnym prostriedkom. Co je na tom take zlozite?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group