ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

nove poznatky
autor: LABOREC
e-mail: petrasov@zoznam.sk
pridané: 02-03-2006 14:57


Citanim recencie knohy pana Stefunku od L. Krivosika som ziskal za hrst novych poznatkov, i ked so sam okrajovo studoval ekonomicku vedu, niecomu som sa priucil, resp. pripomenul.
I prelistovanim diskusnych prispevkov sa clovek moze cimsi obohatit, zial, i trochu otriast svojimi iluziami o urovni niektorych "praviciarov".
Jedno je vak iste, to som pochopil: autor chcel podat premisu: liberalna ekonomicka veda vznikla v katolickom kontexte, socialisticke ponimanie ekonomiky v protestanskom prostredi. To sedi. Mam dalsi argument v "boji" proti lavicovym destrukterom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group