ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: Na slovo, pán šéfredaktor !
autor: D
pridané: 02-03-2006 11:11


Logika....skúma všeobecné ľudské zákony správneho budovania a spájania myšlienok pri uvažovaní a ich aplikáciu pri myšlienkovych postupoch, všeobecnoľudské formy myslenia a formy spájania myšlienok pri usudzovaní a pravidlá dokazovania a vyvracania.
Ale na to, aka forma vlady je pre koho dobra, ako naznacil Peto, je logika a aj veda, najviac len prostriedkom( a to si zase povedal Ty) na pripadne naplnenie/dosiahnutie tychto nasich tuzob, predstav.
Ziadne vedecka metoda sama o sebe a ani ziadna logika nas nedovedie ku tomu, aka forma vlady "je najlepsia" a uz vobec nie k jej "filozofickemu" zdovodneniu / legitimizacii.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group