ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

Katke
autor: D
pridané: 02-03-2006 1:02


nemyslim si ze je to pricina vs. dosledok. Ta rozvodovost ma mnoho pricin, ale preco hladat "zlo" mimo ludi? Ako deformuje Tvoju rodinku zaopatrovatelsky stat. Ako moju? Asi tak, ako dovolis, aby ju "deformoval" a to plati vseobecne. Tu vecnu stranku tvojho pohladu by som hladal skor v tom, ze ludia, ktori pocitli nepriaznivost osudu byvaju skor vnimavejsi voci podobnym problemom inych.
Ale ak by som to mal absolutizovat, potom netreba stopnut len zaopatrovatelsky stat, ale kazdemu nastrazit take existecne problemy, ake zazivaju ti jednotlivci v spolocnosti, ktori su na tom (napriek snahe a vsetkym glorifikovanym vlastnostiam) najhorsie...bez toho rodinka nemoze byt "zdrava"?
Cesta ku vnimavosti voci problemom inych, vychova ku tomu, vedie len cez pribitie sa na kriz?
Zrusme zaopatrovatelsky stat, ale tych, ktorym vdaka tomu pribudne najviac prachov neosvieti vo vnimavost.
Ani automaticky ani nutne ak vobec nejako.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group