ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 01-03-2006 22:31


A preco by som ti ja mal dat kluc na zabratie? Ja predsa nic nemam proti tomu, ak nejaku zaberies, pokial to neohrozi moju moznost dostat sa ku zdrojom, ktore potrebujem k prezitiu. Ten kluc si chod pytat od statu, ktory si na tu zem robi narok.

Aj pre mna znamena zivot dar a tiez by som mozno samovraha zachranil aj s pouzitim primeraneho nasilia. Ale keby sa prilis branil a hrozilo by, ze mu tym nasilim ublizim ja, tak by som ho nechal, nech sa zahlusi sam. Ale urcite by som neposadil nikoho do basy, ak by samovraha nezachranil.
Nepochopil si ma. Ja som nemyslel na toho samovraha, ze sa na neho treba divat, ako keby neexistoval. Ja som mal na mysli sebe/teba/hocikoho, ak by sme mu nepomohli, ze by sme sa zachovali, ako keby sme neexistovali, cize som tym chcel zdoraznit, ze nasa puha existencia a necinnost nemoze byt dovodom na nejaky trest, ak nepomozeme v niecom, co sme nezapricinili. Tym sa predsa celkova situacia iba zhorsi, ak takeho niekoho potrestame. Dotycneho poskodeneho by sme nezachranili a cloveka, ktory nic zle nesposobil (aj ked ani dobre) by sme nasilnym trestom poskodili. Celkova skoda by bola jednoznacne vacsia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group