ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: A teraz vazne
autor: Katarina
pridané: 01-03-2006 22:15


Asi sme si neporozumeli
ja nie som proti konkurencii,ani proti "privatnej spravodlivosti" len vravim, ze je to nerealne, resp. aj tak to pri niektorych skupinach (tzv. paraziti),a pocetnych skupinach , zaplatia danovi poplatnici, cize nevidim efekt.
Vysvetlila som to pri vymahani vyzivneho.
Mediacia je u nas v plienkach a bude velmi dlho trvat kym sa prejavia vysledky.
Videla som rozne prezentacie, vyzera to skvele, clovek sa pre to nadchne ale zda sa, ze to nasinca neoslovi. Neviem preco ale neoslovi.
A rovnako situacia je aj pri rozhodcovskych sudoch, aj ked tie nie su v takych zaciatkoch ako mediacia, domnievam sa, ze az take dobre vysledky nemaju. Neviem, nemam presne cisla. Je mozne, ze pri zlozitych obchodnych sporoch to budu strany vyuzivat, povedzme v pripade komplikovanej zasielatelskej zmluvy (sudca by na to potreboval dalsi zivot aj tak by tomu mozno neporozumel)ale bezny obcan sa napriek negativnemu postoju k slovenskej justicii obrati prave na nu, zda sa ze jej najviac doveruje:-)
Neviem preco je to tak, samu by ma zaujimali dovody.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group