ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 01-03-2006 14:53


Ako kde. Napriklad v Kanade je jej este naozaj spusta. Ale je aj na Slovensku.

Ty vies, ze to je v tvoj prospech, ak ty mas povinnost prispiet na ochranu okolia. To je samozrejme legitimne. Nech je to uz akykolvek prospech, ci uz len dobry pocit alebo opataovana sluzba. Ale v tvojom pripade to potom nie je povinnost, ale dobrovolna pomoc. Povinnost sa to stane pre tych, ktori to odmietnu.

Ale ako dokazes spravnost to nasilim nanucovat druhym? To ti samozrejme neuverim, pokial to naozaj nedokazes, co je podla mna nemozne ani v pripade tej samovrazdy, ani v pripade, ked sa povinnost ochrany tyka vrazdy alebo kradeze. Ja si nemyslim, ze clovek je na svete z povinnosti, takze ak niekoho neochrani, tak nerobi nic horsie ako keby neexistoval a trestat nieco take nasilim nema zmysel. Jediny opravneny "trest" je neochranovat jeho, cize ignoracia jeho potreby pomoci ako keby neexistoval.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group