ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: Sympaticky darebak
autor: D
pridané: 28-02-2006 21:20


Peter:
"Snazim sa zdrziavat "100%nych" rieseni. Argumentoval som jedine vo vztahu k demokratickemu systemu prezentovanemu D-ckom. Mojim cielom vlastne ani nie je ospevovat anarchokapitalizmus, ja sa len snazim pochopit, ako svet funguje. Prosim vnimajte moje prispevky z tohto uhlu."

Ty ano Peter. A co sa tyka diskusie, ak mozem vyslovit svoj nazor, doteraz sa mi zdala konstruktivna, ale neubranim sa pocitu, ze tu si sa nechal strhnut.

Katka:
Katka, keby som zacal poukazovat na ucet kazdeho clena Tvojej rodiny pravidelne slusnu sumicku, tak by to viedlo k rozvratu Tvojej rodiny? To, co robi rodinu je existecna zavislost, nutnost velmi hlbokej vzajomnej kooperacie mimo trh, jedneho clena od druheho? Urcite to moze prehlbovat vztahy v ramci sirsej komunity, ale ze by to bolo determinantom?
Apropo pocas real socializmu si dovolim povedat, napriek maximalnej miere zaopratrovatelstva, boli vztahy(ak opomenieme stbacky rozmer) ludi a aj rodinne vztahy ovela zdravsie. Odvtedy zaopratrovatelstvo ustupuje. Ekonomicka situacia mnohych sa vyrazne zlepsila. A aky zaver z toho plynie, snad nie to, ze ekonomicka uroven je determinantom kvality rodinnych vztahov.
Za nrast rozvodovosti moze zaopatrovatelsky stat, za pokles porodnosti moze zaopatrovatelsky stat, za nasilie v rodinach moze zaopatrovatelsky stat, za vykaslanie sa na rodicov a starych rodicov moze zaopatrovatelsky stat? Trochu malo veris rodine...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group