ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

A teraz vazne
autor: Katarina
pridané: 28-02-2006 16:48


Skusim este jeden priklad ako by fungovala "sukromna spravidlost".
Napr. vymahanie vyzivneho. Neviem ci zijete v zahranici alebo na Slovensku (z vasich prispevkov vyplyva, ze tam pracujete), neviem nakolko sa zaujimate o slovensku legislativu.
Takze od septembra 2005 sa na sudoch neuskutocnuje vykon sudnych rozhodnuti (az na iste, v nasom pripade nepodstatne vynimky), tyka sa to aj vyzivneho, opravneny sa musi obratit na exekutora.
Veci "pomohol" aj Madejov populisticky zakon o nahradnom vyzivnom, co povzbudilo matky k hromadnemu podavaniu navrhov na urcenie vyzivneho a zvysenie vyzivneho, kedze im svitla nadej, ze trosku podoja stat (jedna sa aj o pripady kedy su povinni rodicia neznami, bezdomovci a pod., ved stat nech plati).
A kde je pointa?
Alegantne sa urobila cast A-prenesenie vymáhania na exekutora (ktora by bola aj v sulade s vasimi predstavami), lenze urobila sa aj cast B- velmi nespravna (stat plati vydavky spojene s exekuciou, pokial ich neuhradi opravneny a to si piste, ze neuhradi, lebo nema z coho).
Vysledok je nulovy, ba naopak domnievam sa, ze to bude este drahsie, ako to bolo povodne. Pozname sadzby exekutorov.
Co som tym chcela povedat?
Asi to, ze vase predstavy su utopia, ale uplne z ineho dovodu ako hovoril D.
Su utopiou aj vdaka liberalom. Ano, ano.
To co vy pozaduje (sukromnu spravidlivost) moze existovat len ak existuje isty poriadok a vzhladom na historiu sa domnievam, ze pojde o transcendentny poriadok.
To co si predstavujte vy,( teda aspon ako som pochopila z prispevkov) totiz nie je mozne v ere oslabenej rodiny, ktora produkuje pozieracov statnych davok. A skuste im na tie davky a vyhody siahnut.
Ako ekonomovi by vam malo byt zrejme, ze najprospesnejsou, teda najmenou zatazujucou pre statny rozpocet je riadne fungujuca rodina.Aspon ja to tak vidim.
Je mozne ze sa mylim, ale mna Tofflerovci nepresvedcili, ze toto je len prechodne obdobie, v ktorom sa bolestne krystalizuje nova forma rodiny.
Cim viac sa bude rozbijat rodina, tym viac bude ludi zavislych na roznych podporach od statu. Samozrejme, je tu este eutanazia ako sposob znizenia statnych vydavkov a mozno casom aj klonovanie prinesie vysledky:-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group