ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: vnuk, ďurica a big lebowski
autor: tomas
pridané: 28-02-2006 7:35


Pan Pagac,
napisali ste to velmi dobre. Pan Krivosik, podobne ako Vnuk, Durica, Lebowski a i. nemaju zaujem na hladani pravdy, ale svoje ideologicke nazeranie na svet, dejiny, politiku a atd. povysuju nad akekolvek kriticke a o objektivitu sa snazaciace nazeranie. Tiez sa povazujem za praviciara, ale uz som bol oznaceny za lavicoveho liberala a to len preto, ze nezdielam nazor pana Krivosika na katolicku cirkev. Urcite aj Vas tu zaskatulkuju za podobne individuum, pripadne Vas oznacia za volica Fica a nesvojpravneho cloveka, ktory pod vplyvom medii a osvietenskej propagandy uz ani nevie ako sa vola. Clovek by sa nad tym mohol len pousmiat a mavnut rukou, ale smutne je, ze pravicove hodnoty a konzervativizmus tu reprezentuju a svojou propagandou, opakujem propagandou, tu masiruju mozgy mladym ludom (aj aj si trochu zaskatulkujem :)) totalitni fanatici typu Krivosika ci Frisa. Je iste sympaticke a chvalihodne, ze existuje toto internetove forum, ale ako ste povedali "Vaši čitatelia nie sú žiadni tupí magori" a obavam sa, ze niektore nazory tu prezentovane musia triezvo uvazujucich len odradit. Je to skoda.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group