ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: nieco o svatej cirkvi a jej inkvizicii
autor: D
pridané: 27-02-2006 23:33


"Mimochodom, porovnaj pocty zabitych kacirov s poctami ludi, ktori boli v 20. storoci zabiti statmi"

Moralny relativizmus ako vysity...

Mimochodom, na tu druhu ale nesumeratelnu stranu treba pridat obete nabozenskych vojen, vojen klanov, prenasledovania, hladomorov, vaznanych, tyranych poddanych ... tu sa uz totiz nehra o nabozenstvo, z ktoreho automaticky taketo konanie nevypliva, ale vsetko to, co bolo nabozenstvom a vieroukou legitimizovane, lebo Ty to nedokazes oddelit a radsej sa vydavas cestou moralneho relativizmu, obhajoby za kazdu cenu, nihilizovania na jednej strane(protestantov) a glorifikovania na druhej strane(katolici). Aspon, ze zidia zostali bokom, ale boli tu uz spoludiskutujuci, ktori tiez z cistej lasky zrejme ku konzervativizmu a nabozenstvu tu hlasali mysienkove stereotypy ktore predchadzali modernemu antisemitizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group