ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: nieco o svatej cirkvi a jej inkvizicii
autor: Lukas Krivosik
pridané: 27-02-2006 23:09


"Keby prisiel Jezis na zem, bol by urcitel umrel v rukach inkvizitorov. Ved hovoril s kacirmi ako boli samaritani, stoloval s prostitutkami a vydieracmi, napadal duchovnych a nabozenskych predstavitelov, porusoval sabbat.. a co je najhorsie, BOL GNOSTIK, lebo hlasal prichod Bozieho kralovstva na tuto zem, dokonca hovoril, ze je uz medzi nami.."

Tak toto uz je na mna privela!

Mily tomas, pokial viem, Jezis bol predvedeny pred Pilata, lebo ten chcel preskumat, ci sleduje nejake politicke ciele. Jezis mu povedal, ze jeho kralovstvo nie je z tohto sveta. Teda Jezisovo usilie bolo voci politike uplne indiferentne.

To uz bohuzial neplatilo pre zmienene gnosticke prudy. Mimochodom, porovnaj pocty zabitych kacirov s poctami ludi, ktori boli v 20. storoci zabiti statmi, riadenymi nasledovnikmi zmienenych kacirov. Skoda, ze sme nemali v 19. storoci hranicu pre Karla Marxa. Jeho brada by dobre horela a zachranilo by to vela ludskych zivotov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group