ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia
autor: jednokto
pridané: 27-02-2006 22:12


sam hovoris, ze tvojim cielom bolo pripomenut to, ze aj v stredoveku niektori katolici prehodnocovali postoj k urokom a trhu. ano, urcite aj medzi katolikmi bolo a aj je zopar rozumnych ludi :), ale ako nas historia trpko uci, nazory niektorych katolikov a oficialna linia RKC su dve dost odlisne veci :) teda nemyslim si, ze niektore uletene zavery dnesnych katolikov sa beru usmevne a nie ako linia cirkvi, ale zopar rozumnych nazorov z minulosti sa hned podsuva ako nazor cirkvi - to mne pripomina to stare zname - ked zle, tak to nie cirkev ale zopar ciernych ovci, ale ked dobre, tak nie zopar normalnych jednotlivcov, ale cirkev ako taka :)

Lukas a co sa tyka toho prostredia, tak by si mal aj napisat clanok o tom, preco sa v protestantskom prostredi rozsirila prevazne kysla kapusta a v katolickom Taliansku cestoviny -- lebo podla mna aj to urcite bude nejak naviazane na nabozenstvo :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group