ISSN 1335-8715

27-02-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Katolícky pôvod liberálnej ekonómie

Martin Štefunko napísal knižku, v ktorej stručne predstavuje takzvanú rakúsku školu ekonómie, ktorá je spomedzi všetkých ekonomických škôl najsilnejším obhajcom slobodného podnikania a slobodného obchodu. V knihe poukazuje na jej katolícke korene a polemizuje s dogmami dominujúcej neoklasickej doktríny.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia
autor: tomas
pridané: 27-02-2006 20:33


Mily Lukas, najprv som chcel na tvoju odpoved nejako vecne reagovat, ale myslim ze je to skoda namahy, mojej aby som to pisal a tvojej aby si to cital. Tvoje rozdelenie prispievatelov na dve kategorie ako si ich definoval ty je, najjemnejsie povedane, strasne zjednodusene. To, ze nie som fanatickym a nekritickym obdivovatelom katolickej cirkvi a zachovavam si triezve a kriticke uvazovanie, neznamena ze som lavicovy liberal, ci jak si to nazval. Ja ti ale tvoje primitivne skatulkovanie ludi neberiem. Mame predsa slobodnu a obciansku spolocnost, nie katolicku totalitu a teror s upalovanim nepohodlnych ludi ako to bolo v stredoveku. Oznacovat Luthera a Kalvina za fanatikov, prosim, ale tvoje ospravedlnovanie inkvizicie a spajanie s nejakou gnozou, ci co ja viem s cim este, je vazne silne kafe. Cize to, ze cirkev surovym a bestialnym sposobom mucila a zabijala ludi, ci uz to boli nejaky "gnostici", alebo co ja viem kdo, je akoze ok a neni treba to hodnotit negativne??? Tu konci akakolvek seriozna debata a nastupuje len ideologicka propaganda, ktorej sa nemienim zucastnovat. Tebe nejde o vecnu diskusiu, ale len o propagandu jednej ludskej institucie, katolickej cirkvi. A kazdy, kto tento slepy fanatizmus nezdiela, je automaticky oznaceny za div nie toho najhorsieho vyvrhela ludskej spolocnosti. Som z toho sklamany...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group