ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 27-02-2006 19:35


Nevyplyva. Chodniky boli od zaciatku verejnym majetkom, aby mali vsetci moznost sa pohybovat medzi sukromnymi majetkami. Akym pravom sa cast obyvatelstva rozhodne si chodnik privlastnit, vydlazdit ho, osvetlt a zakazat ostatnym pristup k ich sukromnym pozemkom? Z coho moze taka arogantnost vyplynut. Oni snad vytvorili zemegulu. Ta tu predsa je bez ich pricinenia.

Volne uzemie je to, ktore nikomu pravoplatne nepatri. Pravoplatne nie v zmysle statneho prava, ale v zmysle rovnosti prav.

Nie je mi celkom jasne, aky mas problem s objednanou sluzbou. Ved to v realite funguje.
Moznosti su prinajmensom dve - objednana sluzba alebo poistovne.

Srandu bude predsa platit objednavatel alebo poistenec alebo sranda skratka nebude, ak niekto nema peniaze, ci nechce zaplatit alebo velkorisy darca.

No ak to nikto nezaplati, tak to asi zhori. Tak to funguje preds aj dnes. Poznam konkretny pripad, ked mesto odmietlo hasicske sluzby jednej firme, lebo si postavili vyssi barak. Tak museli kupit specialne hasicske auta.

Samozrejme, ze sa poistovne budu snazit vytahovat peniaze od zakaznikov, ako kazdy. Oproti statu tam vsak vidim vyhodu, ze s nimi mozem rozviazat zmluvu, ktora je na dobrovolnom zaklade a nemusim sa prisposobit dalsim milionom ludi. Takze predpokladam, ze by fungovali o nieco lepsie ako stat, kde mam moznost akurat raz za 4 roky hodit jeden hlas z milionov, a ktory ma nuti platit nasilim. Okrem toho poistovna bude mat vacsi zaujem na mojej ochrane, lebo v opacnom pripade, ak sa mi nieco stane musi zaplatit peniaze.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group