ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 27-02-2006 13:34


Prepac, ze som tvoj post prehliadol a odpovedam ti az teraz. Neobcania, ktori si poistovnu nevytvoria alebo nezaplatia nejakej existujucej poistovni skratka chraneni nebudu, pokial im poistku nezaplati zo sucitu niekto iny. Je uplne jedno od koho ta dobrovolna charita bude, ak vobec bude. Podobne ako dnes mozu platit obcania jedneho statu na charitu obcanom druheho statu.
Co sa tyka koexistencie, tak podobne problemy predsa existuju aj dnes. Platis za osvetlenie, ktore poskytuje nejaky obchodny dom, do ktoreho nechodis nakupovat? Je tvojou povinnostou zaplatit poulicnemu spevakovi, ktoreho hudbu a spev nemozes nepocut? Aky je v tom rozdiel? Ak niekto nechce, aby som bol vystaveny jeho osvetleniu, nech na mna laskavo nesvieti, alebo nech si to zariadi tak, ze na nim osvetlene plochy nebudem mat pristup, ak samozrejme na ne nemam aj ja nejaky vlastnicky narok. Co sa tyka hasicov, ti predsa mozu spadat do toho poistenia. Tych mi posle ta poistovna, ktorej zaplatim. Ak budem chciet jazdit na aute, tak mytne asi budem musiet platit, vsak to je bezne aj v mnohych existujucich statoch. Ak niekto DOBROVOLNE pouzije nejaku sluzbu, tak ju samozrejme bude musiet zaplatit. Ak nie, tak si ho poistovna toho vlastnika sluzby, ak si nejaku plati poda, ak si neplati, tak sa moze pokusit si ho podat sam. Ma na to pravo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group