ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: jgalt
pridané: 27-02-2006 0:46


Inicializacia nasilia je, ked niekto pouzije nasilie (alebo jeho hrozbu) ako prvy. Na rozdiel od obrany, ktora je akurat odozvou na inicializaciu nasilia. Pravo ma vyznam iba obranovat. Resp. iba take pravo ma zmysel podla rovnosti prav, ktore treba iba branit a nepouzit nasilie ako prvy. Napriklad obrana prava na zivot, majetok ... proti inicializacii nasilia.

A naopak napriklad pravo na kulturu platenu z dani niekoho ineho si vyzaduje inicializaciu nasilia proti danovym poplatnikom na ziskanie financii. Danovy urad ako prvy pouzije hrozbu a nasilie proti niekomu, kto nasilie nepouzil. Cize taketo "pravo" nesplna obmedzenia vyplyvajuce z rovnosti prav. Jeho zavedenie predstavuje specialne privilegia aj pre zakonodarcu aj pre tych, ktori z neho profituju.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group