ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 26-02-2006 21:57


"A ja som ti aj odpovedal, ze jednostranne vynucovanie je pouzite inicializacie nasilia na presadenie specialneho prava."
Kde? Ale OK, stale tomu nerozumiem. Co znamena "pouzitie inicializacie nasilia"? Ma vyznam pojem "pravo", ked nie je vynucovane hrozbou nasilia?
(hoci aj vo zvykovom prave, co je pripad somalska co sa tu ponuka ako priklad nadejneho anarchokapitalizmu)

" V demokratickom state sa okrem obrany predsa inicializuje aj nasilie na presadenie celej hrby specialnych prav, ktore rovnost prav porusuju."

Podme na prikladoch. Ake nasilie sa "inicializuje" na presadenie nejakych prav? Mozno tak odborari, ale ti su zakonom obmedzeni.

"Samozrejme, vsak tam spada aj ta obrana."
Kam spada? Nerozumiem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group