ISSN 1335-8715

24-02-2006   Mária Nemcová   Komentáre   verzia pre tlač

Bielorusko medzi nami

21. február 2006, Minsk – bieloruská KGB previedla masové zatýkanie mladých občianskych aktivistov: „Enira Bronitskaya, Nikolay Astreiko, Timofey Dranchuk, Aleksandr Shalaiko have not been released.“ Toto sú úvodné vety e-mailu, ktorý som dostala. V tomto e-maili ma poprosil môj bieloruský kamarát, tiež občiansky aktivista, aby som šírila informáciu o náraste represálií voči bieloruskej opozícii pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Prosí ma, aby sme vyjadrili SOLIDARITU...aby sa Bielorusko dostalo medzi nás...

Reakcia na príspevok

RE: drzime palce
autor: D
pridané: 26-02-2006 21:44


"Ale ved ja hovorim o nasej spolocenskej realite, nie o fikcii."
OK a kde teda funguje? Kde nahradil demokraciu? Jasne, to len ludia su taky hlupaci, ze nevidia spasnost anarchokapitalizmu. Hlupi boli aj klasicki liberali. Problem je len v tom, ze oni neobhajovali slobodu, ktora by bola svojvolou a davala priestor presadzovat vlastnu viziu spravodlivosti podla pravidla, kto disponuje najlepsimi donucovacimi prostriedkami, ten ju ma. Opak je pravdou, postavili sa proti takemu systemu.

"Dokazy, chcem dokazy."
Dokazi?(ale dokazove bremeno je na tebe, ked ponukas nove, neodskusane riesenie, s opakom monopolu donucovavich prostriedokov mimo demokraticku kontrolu mame dost skusenosti) Mafie.
Komunizmus, donucovacia moc v rukach mensiny - ziadna demokraticka kontrola, podobna viera, ze sa stane ublizovanie inym, obohacovanie sa bezpracne na ukor inych, iracionalene.(=drahe u libertarianov)

"Prave si spravil cyklicku definiciu, vitaj v Rekurzivistane ;-)

Viacmenej teda tvrdis, ze policia a sudy sami od seba konaju v prospech obcana, a tuto tajomnu moc nazyvas demokracia a je podla teba nenahraditelna. Zatial si vsak nikde nepovedal, preco."

Co je cyklicke? Ze existuju zakony, ktorym su podriadeni tak jednotlivci, ktori ich vynucuju ako aj ostatni? Ze vsetci maju na ne rovnaky dosah a kazdy ma jeden a prave jeden hlas? Ze vsetci maju rovnaku moznost ziskat doveru inych a stat sa v systeme delegovania moci zastupcami inych?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group